Skimmia japonica 'KEW WHITE'

Skimmia japonica
Skimmia japonica 'KEW WHITE'
skimie japonská
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ březen - duben
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Skimie je stálezelený, nízký keřík z Japonska. Bylo vyšlechtěno mnoho odrůd i mezidruhových kříženců, které se dlouhodobě testují pro zachování znaků, jež je odlišují od rodičovského druhu. I když se často jedná o sběratelské kousky, rostlina se stává čím dál známější a na trhu je několik velmi úspěšných odrůd, na něž rok co rok doráží nové a škemrají o úspěch. Botanici z anglických královských zahrad Kew Gardens se skimiemi podrobně věnují již mnoho let a pěstují je v oddělené zahradě ve Wakehurstu v tzv. Winter Garden - Zimní zahrada, což je název venkovní zahrady s rostlinami se zvláštními atributy pro zimní období. Doposud (stav roku 2017) se jim podařilo identifikovat 30 z 53 pěstovaných odrůd, z nichž některé dokonce nesou jméno samotné zahrady Kew - Kew White či Kew Green.

Kew White je velmi kompaktní a pomalu rostoucí samičí odrůda japonské skimie. Tvoří atraktivní, husté polštáře kožovitých, neopadavých listů a protože se jedná o samičí variantu, na podzim tvoří atraktivní trsy plodů, jež jsou v tomto případě bílé. Listy jsou úzce podlouhlé, tmavě zelené, lesklé a spolu s hustým a kompaktním habitem připomínají bobkovišeň Otto Luyken. Brzy zjara rozkvétají droboučké, voňavé květy v nápadných vrcholových chocholících. Plody jsou bílé, lesklé korálky a tvoří se pouze tehdy, jsou-li opylené nějakou samčí odrůdou (např. Rubella).

Skimmie je nenáročný keř, o který se nemusíte téměř start, ale musíte ji dobře umístit a zasadit. Potřebuje neustále vlhkou, avšak velmi dobře odvodněnou zem, která bude bohatá na živiny, zejména železo a hořčík. Zem musí být prolehčená listovkou a obohacená rašelinou, aby se zvýšila její kyselost. Umístěte jí do polostínu nebo i hlubokého stínu, např. za domem, kam slunce nedosvítí, nebo pod košatými stromy, které zajistí letní stín a v zimě jejich husté větve rozptýlí sluneční svit. Blednutí a žloutnutí listů je signálem přemíry slunce nebo vody, popřípadě chudé, málo kyselé půdy bez obsahu železa. Snáší znečištěné ovzduší a městské prostředí. Rostlina je jedovatá. Mrazuvzdorná do cca -27°C a na chráněných, neosluněných místech dobře snáší pěstování ve širších ale mělkých venkovních nádobách.

Poslední revize 21-02-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Skimmia japonica  'OBLATA'
Skimmia japonica 'OLYMPIC FLAME'
Skimmia japonica (syn. 'Fructu Albo') 'WAKEHURST WHITE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.