Lonicera henryi

Lonicera henryi
Lonicera henryi
zimolez Henryův
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled foto

Zimolez Henryův je stálezelená popínavka původem z Číny, který se v naší republice ještě v nedávné době vysazoval spíše náhodně, nebo jej pěstovali nadšení milovníci stálezelených rostlin. Tradovalo se totiž, že není dostatečně otužilý pro naše klima, což se naštěstí ukázalo, že není pravda.

Pěstuje se zejména pro velké a spolehlivě neopadavé, podlouhle kopinaté, hladké, kožovité listy, jež jsou mírně lesklé za sucha a nádherně lesklé po dešti. Nové rašení má výrazný, tmavě vínový odstín stejně jako nejvíce osluněné listy během zimy. Květy nejsou příliš nápadné, jsou světle červené se žlutým hrdlem, o mnoho menší a řidší než na ostatních kvetoucích lonicerách a objevují se v prvních horkých dnech konce jara a začátku léta.

Roste rychle a tvoří mohutné převisy, s čímž je potřeba počítat při volbě vhodné opory - časem bude rostlina velmi těžká. Stříhání je možné provádět v létě po odkvětu. Potřebuje živnou, vlhkou ale dobře odvodněnou zem a umístění na slunci či v polostínu. Mrazuvzdorný do min. -30°C a zvládne i exponovaná stanoviště.

Poslední revize 16-01-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Lonicera henryi 'COPPER BEAUTY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.