Deutzia magnifica 'TOURBILLON ROUGE'

Deutzia magnifica
Deutzia magnifica 'TOURBILLON ROUGE'
trojpuk
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:sytě růžová a bílá
DOBA KVETENÍ červen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Zejména z východní Asie přišly do Evropy tyto nádherné, téměř bezúdržbové keře. Trojpuky jsou nenáročné rostliny, které porostou v každé půdě, každému pěstiteli. Toto jim ale neubírá na kráse, naopak umocňuje chuť si některý pořídit.

Kultivar Tourbillon Rouge se v červnu obsype sytě růžovými květy, které při krajích a uprostřed květu přecházejí ve světle růžovou až bílou. Budí tak dojem, že jsou proužkaté. Jsou ve tvaru polorozevřených kalíšků nebo hvězdiček a krásně voní. Opadavé listy jsou středně zelené, vstřícné, podlouhle oválné se špičkou, mírně svěšené. Na podzim se mění ve žlutou s růžovými odstíny.

Další zajímavostí je barevná borka mladých větví, které jsou oranžově červené s vertikálními prasklinami, a odlupující se borka starších větví, což vynikne zejména v zimě. Keř roste v široce vázovitém, otevřeném tvaru, přesto je vcelku kompaktní a může být vysazen i v malé zahradě. Jednou za pár let je dobré keř prořezat, nejlépe hned po odkvětu a odstranit všechny staré a odkvetlé větve. Dospělá rostlina dokáže během jedné sezóny narůst do stejné výšky, o kterou jste jí zkrátili.

Trojpuk není náročný na půdní typ ani hnojení. Nejlépe mu vyhovuje slunečné stanoviště a vlhčí půda, ale poroste i v polostínu. Naši rostlinu jsme zasadili do poměrně těžké země a bez hnojení vyrostla v překrásný exemplář pravidelného tvaru, který je rok co rok obsypán atraktivními květy a v zimě nabízí neobvyklý pohled na barevné a loupající se větve. Plně mrazuvzdorný do min. -30°C.

Poslední revize 23-12-2007.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Deutzia x 'STRAWBERRY FIELDS'
Deutzia scabra 'PLENA'
Deutzia x kalmiiflora
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.