Athyrium filix-femina 'FRIZELLIAE'

Athyrium filix-femina
Athyrium filix-femina 'FRIZELLIAE'
papratka samičí
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Papratka samičí je velmi pěkná a elegantní kapradina, která má u nás mnoho příznivců, neboť nabízí jasně zelenou barvu listů a základní druh, na rozdíl od mnoha ostatních kapradin, dokáže spolehlivě růst na plném slunci bez popálení, pokud má neustále vlhkou či mokrou zem.

Odrůda Frizelliae papratky samičí nabízí velmi dekorativní, uzoučké vějíře, jakoby utkané v ruční krajky frivolky, odtud i její jméno v angličtině (tatting = frivolky). Jednotlivé lístečky (úkrojky) podél hlavního žebra (střední "stonková" část listu) jsou okrouhlé a vypadají jako zmenšeniny bohatě vykrajovaného kakostového listu. Mají středně zelenou až hráškovou barvu a na zimu opadávají. Vějíře jsou spíše polehavé, mají 15 až 30 cm délku a trs roste úhledně, neplevelí se.

Potřebuje lehkou, kyselou půdu, která nebude vysychat, roste i v mokru. Tato odrůda dává přednost polostínu či stínu. Na slunci poroste pouze v konstantně vlhké zemi. Plně mrazuvzdorná do min. -45°C.

Poslední revize 28-12-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.