Pinus peuce

Pinus peuce
Pinus peuce
borovice rumelská, borovice makedonská
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-10m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto
Borovice jsou nádherné stromy, které najdete v širokém pásmu klimatu - od chladných severských zemí, až po rozpálené přímořské pláně. Bylo vyšlechtěno mnoho odrůd, přesto nejkrásnější jsou divoce rostoucí borové hvozdy, kterým nikdo neurčoval místo ani velikost.

Rumelská nebo také makedonská borovice vás upoutá svým jakoby nadýchaným jehličím. Tento druh 5-jehlicové borovice roste poměrně úzce do výšky u nás kolem 10m a ve volné přírodě své domoviny (jižní Jugoslávie, Albánie a Řecko) se můžete v úplné dospělosti setkat s exempláři až dvojnásobné výšky. Na borovice roste vcelku rychle – 25-30 cm za rok, přestože mladší rostliny jsou v růstu znatelně pomalejší. I přes prvotní dojem nadýchanosti jsou jehlice poměrně tuhé, tmavě zelené se stříbrošedým proužkem zespod, takže celkový barevný dojem je jasně zelený až modrozelený.

Kromě silně vápenité snáší jakoukoli propustnou půdu, přednost dává mírně kyselé, přednostně vlhčí. Jako všechny borovice potřebuje slunečné stanoviště. Dobře zvládá znečištěné ovzduší a odolává mrazům až do cca -34°C.

Poslední revize 06-02-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.