Betula ('Penci-2') ROYAL FROST

Betula ('Penci-2')
Betula ('Penci-2') ROYAL FROST
bříza
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 8-12m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

ROYAL FROST je obchodní jméno velmi atraktivní břízy, která vznikla křížením bělokoré břízy betula populifolia „Whitespire“ a červenolisté břízy betula „Crimson Frost“. Tvoří malebné, středně vysoké stromy s půvabně se sklánějícími větvičkami posetými sytě vínově červenými listy, jež se na podzim barví do sytě červené, zářivě vínové, oranžové a žluté. Kmen je na mladých rostlinách jantarově oranžový a s věkem a sílou se mění na typicky bílý, jak jej většinou na břízách známe. Od konce zimy strom zdobí delší samčí a kratší samičí jehnědy.

Roste poměrně rychle do symetricky pyramidálního tvaru, není potřeba stříhat. Koruna je spíše užší a vystoupavá. Řez z jakéhokoli důvodu ale možný je, nejlépe uprostřed zimy.

Snáší jakoukoli půdu, má ráda vlhko, ale jakmile dobře zakoření, výborně přežije i suchá léta. Přesto není vhodná do uzavřených areálů, kde se v létě akumuluje přespříliš tepla a je suchý vzduch a půda, jako jsou zadlážděné městské čtvrti mezi vysokými zdmi domů. Je ideální do běžných zahrad, otevřených krajin a krásně doplní i moderní stavby. Má ráda plné slunce, kde se jí nejlépe vybarví listy. Plně mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 22-09-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Betula ('Penci-2') ROYAL FROST výška 90-110 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Betula ('Penci-2') ROYAL FROST výška 100-125 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Betula pendula 'PURPUREA'
Photinia x fraseri  'FAROS RED'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.