Liquidambar acalycina 'BURGUNDY FLUSH'

Liquidambar acalycina
Liquidambar acalycina 'BURGUNDY FLUSH'
ambroň čínská
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 8-13m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a rudá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Ambroně jsou velmi efektní stromy, které se často zaměňují s javory. Důvodem jsou hluboce vykrajované listy, javoru velmi podobné, ale střídavé. Opadávají velmi pozdě a na stromě zůstávají viset cca 3 cm plody – měkce pichlavé kuličky. Acalycina – ambroň čínská je výjimečným a méně běžným druhem pocházejícím z Číny, který se vyznačuje velkými trojcípými listy.

Burgundy Flush je americká selekce čínské ambroně s velkými listy, jejichž rozpětí může být až 20 cm. Na jaře raší zbarvené do výrazně nachově vínové barvy, během léta zrají do olivově zelené, přičemž nové listy na koncích větví zůstávají načervenalé během celého léta. Na podzim se zelené listy mění na jantarově oranžové a červené zvýrazňují svou karmínově vínovou barvu.

Tento druh ambroně roste středně rychle s ročními přírůstky kolem 30-40 cm a tvoří pěknou, symetrickou korunu v pyramidálním tvaru, jež se s věkem zaobluje do široce oválného tvaru.

Ambroň čínská snáší jakoukoliv půdu, raději vlhčí ale dobře odvodněnou a nejlépe se mu daří v živné, mírně až velmi kyselé zemi bez obsahu vápence. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C.

Poslední revize 10-09-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Liquidambar acalycina
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.