Geranium 'ROZANNE'®

Geranium
Geranium 'ROZANNE'®
kakost
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kakosty jsou nesmírně bohatá skupina trvalek, jejichž říše čítá na 300 druhů. Jedná se o převážně nízké až půdopokryvné rostliny, hojně využívané jako zelený a navíc kvetoucí podrost pod stromy a keři, na okraje záhonů nebo do smíšených výsadeb s dalšími trvalkami. V plném květu nabídnou úžasný koberec té barvy, jakou odrůdu si zrovna vyberete. Po odkvětu zůstávají pěkné svými nápadnými listy. Ne nadarmo se v legraci říká kakost = radost až na kost. Alespoň pro mnoho designérů zahrad, neboť jej díky všem pozitivním atributům hojně využívají ve svých projektech. My pro vás vybíráme jen ty nejhezčí odrůdy s atraktivními květy a s pěknými listy, za něž se žádná zahrada nebude stydět ani v období, když květy ještě nebo už nejsou.

Tento kakost byl objeven v roce 1990 v anglickém Bressinghamu a o 10 let později poprvé představen veřejnosti jako novinková velkokvětá odrůda pod jménem Rozanne®. Nese výrazně lila fialové květy o pěti plátcích s nápadným tmavě modrofialovým žilkováním. Kvete velice dlouho - začíná v červnu a pokračuje až do posledních teplých dnů října. Listy jsou neméně atraktivní a do doby prvních květů dělají rostlině parádu. Jsou středně zelené, dlanité, hluboce dřípené (vykrajované) a lehce mramorované světle zelenou barvou. Na podzim se barví do zlatavě oranžových odstínů.

Kakost Rozanne se spolehlivě rozrůstá do pěkného, nízkého koberce a dokáže vyplnit místa, která by jinak sbírala plevel. Pokud jej nechcete nechat nekontrolovaně rozrůst, občas jej sestříhejte, udělá mu to dobře a bude bohatší. Kakosty porostou v téměř jakékoli běžné, zahradní půdě, která bude alespoň trochu živná. Mají rády slunce i polostín. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 03-07-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Geranium 'ROZANNE'®
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Geranium himalayense 'BABY BLUE'
Geranium himalayense
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.