Geranium 'ROZANNE'®

Geranium
Geranium 'ROZANNE'®
kakost
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kakosty jsou nesmírně bohatá skupina trvalek, jejichž říše čítá na 300 druhů. Jedná se o převážně nízké až půdopokryvné rostliny, hojně využívané jako zelený a navíc kvetoucí podrost pod stromy a keři, na okraje záhonů nebo do smíšených výsadeb s dalšími trvalkami. V plném květu nabídnou úžasný koberec té barvy, jakou odrůdu si zrovna vyberete. Po odkvětu zůstávají pěkné svými nápadnými listy. Ne nadarmo se v legraci říká kakost = radost až na kost. Alespoň pro mnoho designérů zahrad, neboť jej díky všem pozitivním atributům hojně využívají ve svých projektech. My pro vás vybíráme jen ty nejhezčí odrůdy s atraktivními květy a s pěknými listy, za něž se žádná zahrada nebude stydět ani v období, když květy ještě nebo už nejsou.

Tento kakost byl objeven v roce 1990 v anglickém Bressinghamu a o 10 let později poprvé představen veřejnosti jako novinková velkokvětá odrůda pod jménem Rozanne®. Nese výrazně lila fialové květy o pěti plátcích s nápadným tmavě modrofialovým žilkováním. Kvete velice dlouho - začíná v červnu a pokračuje až do posledních teplých dnů října. Listy jsou neméně atraktivní a do doby prvních květů dělají rostlině parádu. Jsou středně zelené, dlanité, hluboce dřípené (vykrajované) a lehce mramorované světle zelenou barvou. Na podzim se barví do zlatavě oranžových odstínů.

Kakost Rozanne se spolehlivě rozrůstá do pěkného, nízkého koberce a dokáže vyplnit místa, která by jinak sbírala plevel. Pokud jej nechcete nechat nekontrolovaně rozrůst, občas jej sestříhejte, udělá mu to dobře a bude bohatší. Kakosty porostou v téměř jakékoli běžné, zahradní půdě, která bude alespoň trochu živná. Mají rády slunce i polostín. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 03-07-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Geranium himalayense 'BABY BLUE'
Geranium himalayense
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.