Photinia x fraseri 'ROBUSTA COMPACTA'

Photinia x fraseri
Photinia x fraseri 'ROBUSTA COMPACTA'
blýskavka Fraserova
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a rudá a zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6b   (do -21°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Blýskavka Fraserova je výsledkem křížení japonské maminky photinia glabra a čínského tatínka photinia serratifolia. První odrůdou vzešlou z tohoto křížení byl Red Robin a po nějakém čase, který potvrdil obrovský komerční úspěch, se začaly na svět drát nové selekce s mírně odlišnými vlastnostmi.

Robusta Compacta patří k novějším selekcím Fraserovy blýskavky začátku třetího tisíciletí. Jedná se o stálezelený keř, který roste asi o polovinu pomaleji oproti odrůdě Red Robin a má velmi výrazně tmavě vínově nové listy jako odrůda Camilvy, které jsou o něco menší a štíhlejší. Habitus je hustý a keř lze jakkoli tvarovat střihem od jara až do poloviny léta. Starší rostliny se v polovině jara zdobí středně velkými, bohatými okolíky krémově bílých květů. Nové rašení zářivě červených mladých listů se děje minimálně 2x do roka, někdy i 3x. Díky menšímu vzrůstu je vhodnější do menších zahrad a na prostor náročnějších kompozic.

Má ráda vlhká, nikoli zamokřená stanoviště a propustnou, živnou zem. Vzhledem v vysokému odparu vody z listů doporučujeme řádně zamulčovat nebo v letních měsících zálivku navíc stejně jako před zimou a v zimě, kdy je potřeba vodu dodat také. Mrazuvzdornost ověřená do cca -21°C a předpokládá se ještě o něco silnější odolnost.

Poslední revize 02-05-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Photinia x fraseri 'ROBUSTA COMPACTA' výška 80-100 cm, šířka 40-60 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Photinia x fraseri 'CAMILVY'
Photinia ('Kolmavoca') MAGICAL VOLCANO
Leucothoe keiskei 'ROYAL RUBY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.