Prunus laurocerasus (syn.'Magnoliifolia') 'LATIFOLIA'

Prunus laurocerasus (syn.'Magnoliifolia')
Prunus laurocerasus (syn.'Magnoliifolia') 'LATIFOLIA'
bobkovišeň lékařská
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - květen
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Naše zahradnictví se specializuje na stálezelené listnáče a nabízí vám co možná nejširší sortiment velmi kvalitních, otužilých rostlin. Bobkovišeň lékařská (nebo také střemcha vavřínolistá) se řadí k těm nejrozšířenějším a spolehlivým druhům.

Co se okázalosti a velikosti listů týče, „Latifolia“ (někdy také „Magnoliifolia“) je bezkonkurenční vítěz. Tyto neopadavé, sytě zelené a velmi lesklé listy dorůstají až 25 cm na délku a cca 10 cm na šířku. Nové větve jako by se pod jejich tíhou skláněly a směřují spíše do stran než vzhůru, čímž celý keř získává uvolněný, mírně převislý nádech. Tohoto faktu se využívá nejenom při výsadbách do rychle se rozšiřujících živých plotů, ale zejména do odpočinkových zahrad, kde tvar keře pocitově přímo vybízí k relaxaci. Při vhodných podmínkách se rostlina dokáže rozrůst 3m do šířky a více. Kvete vzpřímenými hrozny drobných bílých květů, z nichž se tvoří černé, jedovaté bobule. Její původ není přesně doložen, ale odhaduje se někde ve východní Evropě. Dává přednost polostínu, kde kořeny budou v chladné zemi. Půdu potřebuje živnou, propustnou, mírně až velmi kyselou, neustále vlhkou. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte!
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.