Weigela florida 'Plangen' (syn. 'Piccolo') PINK POPPET

Weigela florida 'Plangen' (syn. 'Piccolo')
Weigela florida 'Plangen' (syn. 'Piccolo') PINK POPPET
vajgélie květnatá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Od chvíle, kdy v našem zahradnictví poprvé vykvetla tato odrůda vajgélie PINK POPPET, bylo jasné, že tu máme novou senzaci s dávkou národní hrdosti navíc, neboť tato krasavice vzešla z českého šlechtění. Zasloužili se o ni Vojtěch Benetka a Jaroslava Dvořáková z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v roce 1991, když zkřížili odrůdy Venusta a Eva Rathke. Říkám bravo a tetelím se radostí za český úspěch.

Výsledkem tohoto křížení je kompaktní, hustě a pomalu rostoucí keřík či nízký stromeček se záplavou květů - bez přehánění. Jsou typicky růžové, trubkovité a vykvétají od poloviny května ve dvou hlavních vlnách – první před rašením listů a druhá na plně olistěné rostlině. Pozdně letní kvetení se u této odrůdy většinou nekoná. Listy jsou opadavé, oválně elipčitě s nápadnou špičkou, středně zelené místy s lehce vínovým přelivem, drobnější než na běžných vajgéliích.

Roste pomalu do poměrně souměrného, hustě větveného keře s mírně převislými konci větví. Pokud byste ji chtěli tvarovat, nejvhodnější řez je okamžitě po odkvětu, kdy odstraníte větve, které kvetly, o cca dvě třetiny, čímž podpoříte rašení nových letorostů, jež pokvetou bohatě v další sezóně. Navíc tak docílíte čistšího keře, který nemá zaschlé semeníky, které kazí vzhled keře zejména v době kvetení. Tato odrůda ale zásadní řez nepotřebuje, její habitus je hustý a kompaktní i bez zásahu.

Vajgélie mají nejraději středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách. Kompaktní a zakrslé odrůdy lze kombinovat i s moderními rostlinami téměř jakéhokoli typu, často se pěstují i v ozdobných venkovních kontejnerech, kde je nutné kontrolovat vlhkost zejména ve druhé polovině zimy, aby do jara nevyschly. Mrazuvzdorná do min. -29°C.

Poslední revize: 21-01-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2022 / únor 2023 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Weigela florida 'Plangen' (syn. 'Piccolo') PINK POPPET výška 15-25 cm
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Weigela florida 'Plangen' (syn. 'Piccolo') PINK POPPET výška 15-25 cm
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Weigela 'BRISTOL RUBY'
Weigela 'MINUET'
Hosta 'EARTH ANGEL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.