Berberis linearifolia 'ORANGE KING'

Berberis linearifolia
Berberis linearifolia 'ORANGE KING'
dřišťál čárkolistý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:oranžová a červená
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Dřišťál čárkolistý pochází z chladnějších, vyvýšených oblastí Čile a Argentiny, kde jej najdete v nadmořských výškách od 500 do 2000 m, zejména na hraničním pomezí obou států v centrální oblasti And. Tento stálezelený keř je ceněný pro své úzké, neopadavé listy a bohaté kvetení v atraktivní barvě.

Orange King je má oblíbená odrůda dřišťálu z královského páru Apricot Queen a Orange King. Zdobí se mnoha drobnými, zvonkovitě svěšenými, sytě oranžovými květy, otevírajícími se ze sytě šarlatově červených poupátek. Tato dvoubarevnost způsobí, že v polovině kvetení vypadají jako miniaturní ohníčky vzhůru nohama - se žhnoucí červenou nahoře a zlatavě oranžovou dole. Kvetení začíná již v první polovině jara (duben) a vydrží po dobu 6-8 týdnů. Keř je květy dočista zaplaven. Na konci léta se mohou tvořit malé, purpurové až modročerné, jedlé plody. Pro svou sladkokyselou chuť jsou oblíbené hlavně u dětí, kterým pak nevadí ani drobné trny na větvičkách, jimiž jsou dřišťály známé. Neopadavé listy jsou tenoučké, rozmarýnově podlouhlé, temně zelené a lesklé.

Dřišťál čárkolistý roste zprvu pomaleji a po zakořenění středně bujně do vzpřímeného keře. Pokud jej budete chtít tvarovat, učiňte tak co nejdříve po odkvětu na začátku léta, aby stihl vytvořit poupata na další rok. Jarním řezem se připravujete o kvetení. Pěstovat lze v téměř jakékoli dobře odvodněné zemi, hnojení není nutné. Potřebuje dostatečnou zálivku. Nejlépe poroste na plném slunci či v mírném polostínu. Mrazuvzdorný do cca -23°C, ale při silnějších mrazech je zvyklý na zimní sněhovou přikrývku. Pěstujte je zamulčovaný.

Poslední revize 21-01-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Berberis x lologensis 'APRICOT QUEEN'
Berberis darwinii
Berberis buxifolia 'NANA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.