Berberis thunbergii 'ROSE GLOW'

Berberis thunbergii
Berberis thunbergii 'ROSE GLOW'
dřišťál Thunbergův
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:růžová a vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Dřišťály jsou opadavé, listnaté, trnité a často nápadně vybarvené keře, které díky své odolnosti snad všem vlivům civilizace dokáží přežít i na naprosto zanedbaných místech. Nevyžadují údržbu, hnojení a vystačí si s vodou z dešťů. Všechny tyto klady vedly mnoho šlechtitelů k vypěstování zajímavých odrůd s výraznými vlastnostmi.

Odrůda Rose Glow je nápadným harlekýnem mezi dřišťály. Jeho mladé drobné lístky jsou temně vínové a krásně mramorované světlounce růžovou barvou. Nové větvičky jsou sytě korálově červené. Listy na horních větvích si své panašování ponechávají po celou sezónu, listy v nižších patrech keře se barví do tmavě vínové barvy, což slouží jako sytý základ pro lepší kontrast. V polovině jara bohatě vykvétá drobnými žlutými kvítky, po kterých následují malé, lesklé, červené, vejčité plody, jež jsou potravou pro ptáky na konci roku.

Mladé rostliny jsou dlouho vzpřímené, teprve později se keř mírně svěsí do uvolněného tvaru přetékající fontány, přesto si zachová střed se vzpřímenou kšticí větví. Větvičky nesou krátké trny, které nejsou nebezpečné. Roste středně rychle do výšky a šířky kolem 1,5 metru.

Můžete jej pěstovat v téměř jakékoli půdě, pokud není silně podmáčená. Zamulčování pomůže zachovat vlhkost i v suchých měsících a zajistí bohatěji olistěnou a zdravější rostlinu. Stříhání se doporučuje u mladých rostlin pro zajištění hustého základu, později nebývá potřeba, pouze je možné rostlinu tvarovat, popřípadě příliš staré rostliny zmladit. Řez provádějte na jaře před rašením. Díky zajímavému zbarvení se hodí do aranžmá s jakkoli zelenými nebo žlutými rostlinami v okolí. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C.

Poslední revize 13-01-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Berberis thunbergii výška 20-30 cm
Český výpěstek
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Berberis thunbergii
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Berberis thunbergii 'ROSY ROCKET'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.