Rhododendron 'SEPTEMBER FLAIR'

Rhododendron
Rhododendron 'SEPTEMBER FLAIR'
pěnišník
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá až oranžová až lososová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Rododendrony, azalky a mamoty
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rododendrony (pěnišníky) jsou spolehlivé, překrásně kvetoucí stálezelené keře pocházející z jihozápadní Asie, Himalájí, Severní Ameriky a dokonce Evropy. Z volně rostoucích druhů byly kříženy nové odrůdy, u kterých se neustále zdokonalují jejich přednosti. V polovině 20.století bylo zaevidováno již přes 10 tisíc kultivarů a jejich počet přibývá.

Úplně novou skupinou pěnišníků jsou hybridy, u nichž bylo zpozorováno a následně podpořeno vedle jarního i podzimní kvetení. September Flair je jedním z prvních v této oblasti, vyšlechtil jej Hans Hachmann již v roce 1985. Jedná se o skvostnou odrůdu, jež vzešla křížením odrůdy Hachmann's Marina a zvláštního poddruhu 'dichroanthum ssp scyphocalyx x griersonianum'. Nabízí dvojí kvetení - ve druhé půlce jara a na začátku podzimu (září až začátek října). Květy jsou široce zvonkovité, při otevírání jsou lososové až oranžové a vybarvují se do čistě žluté ve stylu druhu wardii, který byl jedním z jeho prarodičů. Neopadavé listy jsou kožovité, kratší, široce obvejčité, mírně lesklé a tmavě olivově zelené. Podzimní kvetení trvá asi 5-6 týdnů a je postupné. Abyste si užili jeho krásy naplno, pravidelně obírejte zvadlé květy, aby ty nově se otevírající měly pěkné pozadí bez vadnoucích starých, neboť se nachází ve stejném květovém trsu. Roste kompaktně a v 10 letech má něco přes půl metru na výšku ale téměř dvojnásobek do šířky.

Kořeny rostou mělce a nadále se rozrůstají pod povrchem země do stran, kde hledají živiny = nikdy je nesázejte příliš hluboko. Půdu potřebují kyselou (pH 4,5-5,5), bohatou na živiny, chladnou a neustále vlhkou. Ideální směs ke kořenům je rašelina smíchaná s lehkou, vápno-prostou zahradní zemí, zasypaná tlejícím listím či drcenou kůrou. Mrazuvzdornost zatím nebyla ověřena do hraničních podmínek, ale očekává se cca -23°C, možná ještě o něco více.

Poslední revize 04-01-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rhododendron wardii 'GOLDKOLLIER'
Rhododendron 'MACARENA'
Rhododendron 'NANCY EVANS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.