Malus 'ADIRONDACK'

Malus
Malus 'ADIRONDACK'
okrasná jabloň
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:bílá a sytě růžová
DOBA KVETENÍ květen - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled foto
Okrasné jabloně se často pouští se sakurami = okrasnými třešněmi a višněmi do boje o prvenství co do krásy jarního kvetení. Nabídnou podobné barvy květů, bohaté kvetení a ještě něco navíc – vůni - květy jabloní totiž nádherně voní, každá trošku jinak.

Okrasná jabloň Adirondack vznikla v roce 1974, kdy ji Donald R.Egolf vyselektoval mezi asi 60 kusy malusu halliana. Jedná se o velmi efektní odrůdu okrasné jabloně pravidelného růstu úzce trychtýřovitého tvaru. Větve jsou poskládané jedna vedle druhé, symetricky, nekříží se a na jaře (v květnu) se na dlouhé období obsypou květovými poupaty ve tvaru růžových perel, kterým trvá až 3 týdny než se rozevřou do čistě bílých, mírně voňavých květů. Brzy po odkvětu nastoupí ve velkém množství drobné malvičky plodů, které se na podzim zbarví do úžasně šarlatově červené barvy. Listy jsou menší, elipčité, sytě zelené, lesklé, opadavé.

Jabloně porostou téměř v jakékoli nepodmáčené půdě, ale pro nejlepší výsledky jim dopřejte středně živnou, mírně vlhkou půdu a umístění na plném slunci. Kyselejší reakce půdy (přidáním rašeliny) podpoří podzimní vybarvení. Mladé a čerstvě vysazované stromy potřebují pevný úvaz na první 3 roky, aby dobře zakořenily a rostly rovně. Jabloň Adirondack roste úhledně a symetricky, většinou není žádný řez potřeba. Pokud ji přesto potřebujete krátit, udělejte to na konci zimy před rašením, čímž se připravíte o větve s poupaty, nebo po odkvětu na konci jara. Plně mrazuvzdorná do cca -34°C.

poslední revize: 21-08-2015
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus  'VAN ESELTINE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.