Lilek baklažán

Lilek baklažán
Lilek baklažán
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
NÁROKY NA SLUNCE slunce
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Nabízíme vám atraktivní řadu balkónové plodové zeleniny, která nadchne každého, kdo chce mít doma něco čerstvého k snědku, co si sám vypěstoval.

Lilek baklažán je poněkud obtížná rostlina, pokud ji chcete pěstovat od semínka. Ale pěkně zakořeněná sazenice s násadnou květů či plodů je již hračka. Takovou vám nabízíme. Silné rostliny, které doma pouze přesadíte do většího květináče, pokud máte možnosti a prostor, aby vám rostlina déle kvetla a plodila až do konce sezóny.

Lilek se pěstuje snadno - potřebuje hodně tepla, slunce, vyhnojenou zem a pravidelnou zálivku, kterou nejlépe jednou týdně obohatíte o hnojivo rozpustné ve vodě, jež podporuje násadu květů a plození (musí obsahovat vyvážený fosfor a draslík). Pokud vám výhony bez květů přerostou 30 cm, zastřihněte je, abyste podpořili větvení. Plody sklízejte po úplném vybarvení za maximálního lesku. Nespěchejte na ně, netrhejte je tvrdé, ale pevné.

Lilky je lépe konzumovat tepelně upravené, v syrovém stavu nejsou z hlediska výživy příliš doporučované. Čerstvý lilek je nejlepší grilovaný na ohni nebo nadívaný. Na grilu je dobrý samotný, nebo jen lehce ochucený česnekem, parmazánem nebo oblíbeným kořením s bylinkami. Vynikající je nadívaný - stačí jej rozkrojit, vyjmout dužinu, kterou použijete rozmělněnou do nádivky, naplníte nádivkou a dáte zapéct. Výborná je poměrně jednoduchá a rychlá varianta s houbami a sýrem - houby orestujete na másle, jemně ochutíte, mezitím vydlabaný lilek necháte chvíli povolit v troubě, k houbám přidáte nakrájenou mozzarellu a vložíte do vydlabaných lilků. Dejte zapéct. Hotové jsou za cca 10-15 minut při teplotě kolem 150°C a jsou senzační!

Poslední revize 14-07-2015
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.