Echinacea 'CHEYENNE SPIRIT'™

Echinacea
Echinacea 'CHEYENNE SPIRIT'™
třapatka
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá až červená až purpurová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Cheyenne Spirit™ je vskutku senzační odrůda třapatky, která zahrnuje širokou škálu pestrých barev - žlutou, zlatavě oranžovou, lososovou, měkce červenou, purpurově růžovou i odstíny, které lze těžko pojmenovat. Květy jsou typické pro třapatku - velké s vypouklým čokoládově hnědým středem tyčinek se spoustou nektaru, který láká motýly a čmeláky. Kvete od konce června do prvních mrazíků, pokud má dostatek silných stonků, který produkuje nová poupata. Jednotlivé barvy mají různou výšku stonků.

Otrhávání odkvetlých květů prodlouží kvetení. Listy jsou kopinaté, mírně lesklé, tmavě zelené a vyrůstají podél stonků vzhůru. Chutnají slimákům, tak si na ně dejte pozor. Stonky jsou velice pevné a odolávají nárazovým dešťům i větru.

Třapatka Cheyenne Spirit™ je směs barev a často jich je více i v jednom trsu a květináči. Pokud si přejete určitou barvu více než jinou, v objednávce to uveďte do poznámky a vybereme vám rostlinu, kde je více stonků s květy vaší upřednostněné barvy.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Mrazuvzdornost vyzkoušena do -34°C.

Poslední revize 14-07-2015
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea 'MAC'N'CHEESE'
Echinacea   'SUNSET'
Echinacea purpurea 'FATAL ATTRACTION'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.