Acer platanoides 'CHARLES JOLY'

Acer platanoides
Acer platanoides 'CHARLES JOLY'
javor mléč
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ světle zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Charles Joly je unikátní odrůda javoru mléče s velmi hluboce vykrajovanými listy, pročež lze velmi snadno zaměnit s japonským javorem. Jeho opadavé listy jsou poměrně velké - 10 až 15 cm široké, zjara a pak ještě několikrát do roka raší zářivě vínově červenou barvou, dozrávají do středně zelené a na podzim se zbarví do atraktivní jantarově oranžové. Roste vzpřímeně, nepříliš rychle a pěkně se větví, takže i bez řezu máte hustý keř či strom. Zjara kvete typicky javorovými zelenožlutými květy, po nichž následují plody s křidélky.

Výška je velmi závislá na prostředí, kde se pěstuje. V deseti letech může mít kolem čtyř metrů, ale pokud si přejete nižší keř, lze snadno stříhat - nejlépe na podzim či v bezmrazém období zimy, kdy nemá mízu ve větvích. Pravidelně tvarované keře této odrůdy vypadají opravdu velmi krásně.

Javor mléč není náročný na půdní typ, snáší i těžké půdy. Vyhovuje mu jakákoli, i chudší půda a stanoviště na plném slunci. Zálivka není nutná, pouze v prvním roce, než dobře zakoření, jej pohlídejte, aby nevyschl. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C, ale pravděpodobně i více a lze pěstovat i ve venkovních nádobách.

Poslední revize 14-07-2015.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Acer japonicum 'ACONITIFOLIUM'
Acer japonicum 'VITIFOLIUM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.