Hydrangea quercifolia 'SNOWFLAKE'

Hydrangea quercifolia
Hydrangea quercifolia 'SNOWFLAKE'
hortenzie dubolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hortenzie dubolistá patří k vyhledávaným kvetoucím rostlinám, neboť nabídne mnoho krásných atributů najednou: nezvykle tvarované listy, bohaté kvetení a atraktivní podzimní zbarvení listů. Pochází z jihovýchodní části USA a i když se na první pohled zdá, že na bíle kvetoucí rostlině není moc co šlechtit, občas nás nové odrůdy překvapí svou krásou.

Dubolistá hortenzie Snowflake (Sněhová vločka) je už od začátku léta vítězem. Proč? Protože kvete snad jako úplně první mezi všemi doposud vyšlechtěnými dubolistkami. Její květenství jsou ohromná: 30-40 cm dlouhé laty, složené z plných, bílých, sterilních květů s jemně zeleným středem. Okvětní plátky jsou skládané na sebe jako vícepatrový tác na cukroví a mohou mít až 5 vrstev. Fertilní květy jsou droboučké, zelenkavé a nepříliš nápadné. Kvetení začíná již od prvních horkých dnů června a pokračuje po dva měsíce.

Listy jsou opadavé, středně velké, tuhé, nápadně vykrajované. Tvar je podobný listům dubu červeného, odtud druhové jméno této skupiny. V sezóně mají čerstvě zelenou barvu s vínovými skvrnami a okraji a už koncem léta se mění na výrazně vínově červenou. Takto vybarvené na rostlině vydrží přes 2 měsíce, než opadají koncem podzimu. Poté se na starších rostlinách odhalí další paráda - slídovitě se odlupující skořicově oranžová borka starších větvích. Hortenzie Snowflake roste poměrně rychle.

Dubolisté hortenzie se většinou nestříhají, ale pokud nemají pěkný tvar, lze je okamžitě po odkvětu vytvarovat, aby si rostlina vytvořila dostatečně vyzrálé větvičky, které pokvetou v dalším roce. Ve volné přírodě se přirozeně nachází poblíž vodních toků, kde její kořeny mohou být dočasně podmáčené. Pěstujte ji proto v rovnoměrně vlhké zemi, která bude přiměřeně živná. Dobře zvládá vysazení v těžkých půdách, kde poroste pomaleji, ale v suchu se jí dařit nebude. Nejspokojenější bude v polostínu, ale ve vlhké zemi se jí bude dařit i na plném slunci. Plně mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize: 06-07-2015; 3-9-2015
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hydrangea quercifolia výška 30-40 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Hydrangea quercifolia výška 30-40 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Hydrangea quercifolia SNOW QUEEN ('Flemygea')
Hydrangea quercifolia
Hydrangea quercifolia 'ALICE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.