Gentiana scabra 'BERG BLAUW'

Gentiana scabra
Gentiana scabra 'BERG BLAUW'
hořec drsný
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ inkoustově modrá až bílá
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled foto
Jedna z nejkrásnějších skalkových trvalek a zároveň jedna z mála rostlin s opravdu modrými květy se jmenuje hořec. Celý rod čítá na asi 400 druhů, které se mezi sebou velmi úspěšně kříží. Není proto divu, když se na trhu objeví podzimní druh s letním kvetením, jako se stalo v případě hořce Berg Blauw.

Berg Blauw je velkokvětý hořec nízkého vzrůstu, jehož rodiči byli zřejmě gentiana acaulis a gentiana sino-ornata. Po prvním zdědil listy a dobu květu, po druhém velikost a tvar. Nese široké trumpety vzpřímených květů modré barvy s bílým hrdlem, je zdobí jen několik linek složených z tmavých teček. Vyrůstají na přisedlých stopkách jakoby ze země a nenarušují celkové půdopokryvný charakter rostliny. Kvetení začíná v teplých dnech léta a pokračuje přibližně do července (podle stáří rostliny). Listy jsou tučné, tmavě zelené a lesklé, vejčitě kopinaté.

Hořec nepotřebuje žádnou péči. Vyžaduje vlhkou ale dobře propustnou půdu na osluněné stráni, skalce nebo při okrajích trvalkových záhonů. Půda by měla být živná a podzimně kvetoucí druhy potřebují kyselou zem. Odolává teplotám do cca -29°C.

Poslední revize 03-05-2015.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Gentiana acaulis
Gentiana scabra 'Gento' ROCKY DIAMOND BLUE HEART
Gentiana sino-ornata 'STARLIGHT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.