Heuchera sanguinea 'CORAL FOREST'

Heuchera sanguinea
Heuchera sanguinea 'CORAL FOREST'
dlužicha krvavá
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Dlužicha Coral Forest patří k odrůdám pěstovaným pro květy a nutno říci, že v tomto případě se jedná o velkou parádnici. Na přelomu června a července vyrůstají tmavě červené stonky o výšce 30-40 cm s vrcholovou latou plnou zářivě korálově červených květů ve tvaru úzké trumpetky. Jsou otevřené do tvaru malé hvězdičky s pěti cípy a ukazují několik sytě žlutých tyčinek uvnitř světle červeného hrdla. Vydrží kvést mnoho týdnů, v dobrých podmínkách až dva měsíce. Listy jsou středně zelené, mramorované o něco světlejší zelenou barvou, při okrajích zvlněné a vyrůstají v přízemní růžici.

Dlužichy jsou nenáročné, bezúdržbové trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Mají rády slunečná či lehce přistíněná stanoviště a světlolisté odrůdy rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Jsou mrazuvzdorné do cca -40°C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech. Jsou ideální pro velkoplošné výsadby, kde množství květů či listů umocní barevný dojem.

Poslední revize 02-03-2015
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heucherella 'TAPESTRY'®
Heuchera  'PARIS'
Heuchera 'GREENBERRY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.