Tamarix parviflora

Tamarix parviflora
Tamarix parviflora
tamaryšek malokvětý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Tamaryšek malokvětý bývá u nás často zaměňován s tamaryškem čtyřmužným, ale ten se u nás téměř nevyskytuje. Pěstuje se pro atraktivní kvetení a nadýchané vzezření keře. Přibližně v polovině května vykvétá droboučkými, čtyřčetnými květy růžové barvy, uspořádanými v 3-4 cm dlouhých hroznech podél mírně přepadavých větviček. Kvete 2-3 týdny. Po odkvětu se keř zaplní nově olistěnými větvičkami, které trochu připomínají nové rašení jalovců. Listy jsou malé, šupinaté a přisedlé k větvičkám, takže budí dojem jemného jehličnanu. Starší větve mají červenohnědou borku, která moc pěkně kontrastuje se svěže zelenou barvou listů.

Vzezření rostliny je neobvykle nadýchané a svou jemností vhodně doplní kompozice s rostlinami s tuhými listy nebo mohutnější jehličnany. Roste poměrně rychle a pro dobrý tvar a hustotu je dobré jej každoročně zjara stříhat. Protože kvete na jaře, s řezem vyčkejte až po odkvětu a poté odřežte jakoukoli délku větví, abyste keř přiměli se pěkně zmladit, můžete použít i zpětný řez. Pouze neřežte do příliš starého dřeva, aby se rostlina nevysílila regenerací.

Rozdíly mezi u nás pěstovanými tamaryšky:

- tamaryšek pětimužný (tamarix ramosissima) – kvete v létě, je vzpřímený, listy jsou spíše modrozelené
- tamaryšek malokvětý (tamarox parviflora) – kvete na jaře, habitem rozcuchaný, listy jsou zelenější

Tamaryšek lze pěstovat v suché nebo mírně vlhké zemi. Není náročný na pH půdy ani množství živin. Pouze po radikálním řezu je vhodné nový růst podpořit dlouhodobým hnojivem. Vysaďte jej na plné slunce. Pochází z písečných dun jihovýchodní Evropy a i když má zprvu jemné kořeny, později dokáže svým kořenovým systémem rostoucím velmi hluboko zpevnit své podloží. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 16-02-2015.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Tamarix parviflora
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Tamarix parviflora výška kmene 210-230 cm, obvod kmene 10-12 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Tamarix parviflora výška kmene 190-200 cm, obvod kmene 10-12 cm, šířka koruny 30-40 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Tamarix parviflora výška kmene 190-200 cm, obvod kmene 10-12 cm, šířka koruny 30-40 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Tamarix ramosissima (t. pentandra) 'PINK CASCADE'
Tamarix ramosissima 'Rosea'
Tamarix tetrandra 'RUBRA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.