Malus domestica (Boskoopské červené, Boskoop Red) 'RODE BOSKOOP'

Malus domestica (Boskoopské červené, Boskoop Red)
Malus domestica (Boskoopské červené, Boskoop Red) 'RODE BOSKOOP'
jabloň - pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2.5-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled fotonáhled foto

Jabloň Rode Boskoop pochází z holandského Boskoopu a jedná se o červenou variantu původní odrůdy Belle de Boskoop z roku 1856. Boskoopské červené, jak se mu u nás říká, je typický tzv. koženáč tvořící velmi velké a těžké plody, jež mohou vážit až čtvrt kilogramu. Mají žlutozelenou slupku s výrazně červeným líčkem a žíháním kolem dokola. Slupka je tuhá a dužina středně zrnitá a pevná. Chuť je velmi výrazná a lehce nakyslá, přesto velmi příjemná, aroma silné. Není vhodné na šťávy ale patří k chuťově nejlepším jablkům ke zpracování jak za tepla tak i například k sušení křížal, kde si dlouho zachovává svou typickou chuť. Mezi v současnosti pěstovanými odrůdami má nejvyšší obsah vitamínu C. Sklízí se koncem října a do plné chuti dozrává začátkem prosince. Skladovatelnost je dobrá, vydrží až do dubna, pouze vyžaduje o něco vyšší vzdušnou vlhkost, aby slupka vydržela hladká.

Boskoopské červené je vhodné do středních poloh a nížin, kde dozrává dříve a do plné chuti i velikosti. Roste středně bujně a při probírce plodí rovnoměrně. Je poměrně dobře odolné padlí i strupovitosti. Vyžaduje vlhčí půdu. Jeho koruna je nižší a dost rozložitá.

Jabloně se stříhají v zimě, kdy se odstraňují vertikální větve a zakracují postranní. Boskoopské červené je lépe nechat růst samovolně, nereaguje dobře na radikální seřezávání. Je cizosprašná, takže je nutná další odrůda, která opyluje její květy. Dobrými opylovači jsou: Granny Smith, Idared, James Grieve + Red, Jonathan, Melrose, Opal, Polka či Rubinola. Mrazuvzdorná do cca -27°C, nevhodné do vyšších poloh.

Poslední revize 28-10-2014; 22-03-2017
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Malus domestica (Boskoopské èervené, Boskoop Red) 'RODE BOSKOOP' výška 125-150 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Malus domestica (Boskoopské èervené, Boskoop Red) 'RODE BOSKOOP' výška 125-150 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Malus domestica 'TOPAZ'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.