Hedera helix 'LITTLE DIAMOND'

Hedera helix
Hedera helix 'LITTLE DIAMOND'
břečťan obecný
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:bílá a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled foto

Little Diamond (česky ‚Diamantík‘) je novější odrůda známého břečťanu s překrásnými, elegantně bíle panašovanými listy. Popravdě se jedná spíše o mramorování, protože listy nemají pouze bílý lem, ale po celé ploše mají nápadný a přesto barevně umírněný dekor bílých a hráškově zelených vrstev v různé sytosti zelené barvy. Listy jsou neopadavé, menší než obvykle (cca 2,5x1,5 cm), zprvu protáhle srdčité a při dorůstání diamantově čtyřcípé, takže svému odrůdovému pojmenování dělají čest. Bílá barva na osluněných pozicích v zimě nabírá narůžovělé odstíny a zelená mírně stahuje chlorofyl a částečně žloutne. Ve stínu zůstává barevnost plně zachovaná.

Větve břečťanů mají vzdušné, příčepivé kořínky, kterými se chytají opory (zdi, plotu atp.). Little Diamond je krátká popínavka a většinou nepřeroste dva metry na výšku a i to pouze tehdy, pokud má oporu. Často se nechává růst samovolně jako keřík.

Břečťan obecný snáší téměř jakoukoli půdu, přednost dává mírně zásadité (můžete přidat mletý vápenec), humózní, vlhkou, ale dobře odvodněnou. Můžete jej jakkoli a kdykoli stříhat. Břečťan porostou na slunci i v hlubokém stínu. Plně mrazuvzdorný do cca -29°C.

Poslední revize 27-10-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hedera colchica  'DENTATA VARIEGATA'
Hedera helix 'MARGINATA ELEGANTISSIMA'
Hedera helix 'WHITE RIPPLE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.