Magnolia 'JANE'

Magnolia
Magnolia 'JANE'
šácholan Jane
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:purpurová a bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Magnólie
náhled fotonáhled fotonáhled foto
V letech 1955-1956 se podařilo v USA vypěstovat několik kultivarů krásné magnólie křížením m.liliflora a m.stellata. Výsledkem jsou středně vysoké až vyšší keře, které kvetou později než ostatní běžné jarní magnólie, čímž se vyhnou častým pozdním mrazům, jež poupata i květy nemilosrdně spálí. Všechny dostaly dívčí jména a liší se stavbou a barvou květu.
Děvče jménem Jane nese dvoubarevné, vzpřímené, velmi voňavé květy miskovitého tvaru. Jejich barva je jasně purpurově růžová zvenku a téměř bílá uvnitř. Rozevřený květ je široký kolem 10 cm, okvětních plátků je 10. Keř je pravidelně zakulacený ve tvaru širokého tulipánu s větvemi směřujícími vzhůru. Kvete na koncích loňských větví, velmi bohatě již jako mladý keř.
I po odkvětu jsou magnólie neméně atraktivní hustým olistěním, které si i přes léto zachovává svěží zelenou barvu. Stříhání se nedoporučuje, je-li však potřeba tvarovat mladou rostlinu, udělejte to na jaře co nejdříve po odkvětu. Špatně snáší přesazování ze země do země, trvá jí až 2 roky, než si na novém místě zvykne. Kontejnerované rostlině proto vyberte na vaší zahradě hned na začátku místo, kde ji už ponecháte (na věky věků ...). Potřebuje teplé, výslunné místo a vlhkou, kyselejší půdu. Magnóliím nevadí dočasné zamokření. Plně otužilá.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Magnolia 'RICKI'
Magnolia 'GEORGE HENRY KERN'
Magnolia 'COLUMNAR PINK'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.