Hydrangea macrophylla BLACK DIAMONDS® 'Dark Angel Red'

Hydrangea macrophylla
Hydrangea macrophylla BLACK DIAMONDS® 'Dark Angel Red'
hortenzie velkolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:vínová a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ ++kombinovaná:sytě růžová a purpurová a žlutá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
BLACK DIAMONDS® je exkluzivní série hortenzií, kterou vyšlechtili ve Wilkes Jungpflanzen v Německu a na trh ji představila firma De Jong Plant z Holandska v roce 2013. Už na začátku nadcházejícího roku získala druhé místo na mezinárodním veletrhu IPM v Essenu a ocenění Colour Your Life Award 2014. Do této série patří několik odrůd, které se mezi sebou liší stavbou a barvou květu i barevností listu a pro milovníky těchto kvetoucích nádher se stanou opravdovou lahůdkou.

BLACK DIAMONDS® Dark Angel Red je velkolistá hortenzie s velmi tmavými listy, jež mají tmavě vínově hnědý přeliv a výrazné žilkování. Jsou zoubkaté při okrajích, široce oválné se špičkou a na podzim se mění do tmavě vínově červené. Kvetení začíná v červnu a květenství jsou spíše plochá a skládají se z velkých sterilních květů při okrajích a drobných poupat uprostřed, jež se zřídkakdy otevřou. Květy mají fantastickou směs barev – otevírají se svítivě purpurově červenými okraji a téměř žlutým vnitřkem, který během dozrávání květu ustupuje a celý květ je purpurově červený.

Tyto hortenzie rostou pomalu do pěkného a nevelkého, kompaktního keře kupolovitého tvaru. Kvete na výhonech, které vzešly z loňského dřeva, není proto dobré ji stříhat – připravili byste se o kvetení.

Barva květů závisí na pH půdy. Pro zachování růžového odstínu potřebuje výrazně alkalickou půdu (přidejte mletý vápenec pro vysoké pH). V kyselé zemi bude fialovět a může i zmodrat. Hortenzie se pěstují ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Jakmile zakoření, už nebývají tak choulostivé na občasné vysušení. Nejlépe jim vyhovuje polostín nebo stín. Na přímém slunci jim brzy vybledne sytá barva květů. Umístěte je tak, aby na holé větve v zimě nesvítilo slunce. Vydatně zamulčujte pro zachování vláhy během sezóny a jako ochranu před holomrazy v zimě. Tato série zatím nemá dostatečně dlouhou historii na stanovení absolutní mrazuvzdornosti, ale vzhledem k původnímu druhu se odhaduje na cca -24°C.

Poslední revize 03-10-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.