Hydrangea paniculata 'Bulk' EARLY SENSATION

Hydrangea paniculata 'Bulk'
Hydrangea paniculata 'Bulk' EARLY SENSATION
hortenzie latnatá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová až sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Že jsou latnaté hortenzie oblíbené a takzvaně „v módě“, není pochyb. Nemůžeme se proto divit, když se každým rokem světu představí nová krasavice, která umí zase o něco navíc v porovnání s těmi předchozími. Odrůda Bulk byla nalezena jako náhodný semenáč mezi ostatními hortenziemi ve školce Reina Bulka v holandském Boskoopu v roce 1991. Tím výjimečným znakem odlišujícím ji od ostatních bylo velmi brzké kvetení již koncem května v prostředí holandské nížiny. Roku 2006 získala patent č. PP16812 a patentové jméno Bulk, kdežto jako obchodní jméno bylo zvoleno EARLY SENSATION, jež je poněkud zavádějící, neboť stejné pojmenování již nese jedna hortenzie velkolistá z řady Forever&Ever®.

Bulk je nevysoká odrůda latnaté hortenzie s velkými květenstvími, složenými přibližně z poloviny z fertilních (droboučkých) kvítků a z druhé poloviny z opravdu velkých sterilních květů, jež dokážou celou latu zaplnit. Raší krémově bílé a zrají do sytě růžové až světle purpurové. V našich podmínkách vykvétají od poloviny června a nasazují nové květy na dorůstajících stoncích až do podzimu, čímž se stávají nejdéle kvetoucí latnatou hortenzií nyní na trhu (2014).

Dalším znakem, který podtrhuje její krásu, jsou sytě vínově červené stonky. Hortenzie Bulk roste částečně vzpřímeně s krajními větvemi mírně se sklánějícími, což vytvoří přirozeně uvolněný tvar. Opadavé listy jsou sytě zelené, oválně vejčité. Keř je dobré na jaře před rašením každoročně seříznout až o dvě třetiny na pevnou kostru a rostlina se odmění silnými stonky s velkými květy. Kvete na nových výhonech.

Latnaté hortenzie se nejlépe pěstují na plném slunci. Nejsou příliš náročné na půdní typ, ale v živné, dobře propustné půdě budou nádherné. Jakmile zakoření, dobře zvládají i letní přísušek, ale v rovnoměrně vlhké zemi budou zdravější. Velmi dobře reaguje na hnojení, nabídne pak vetší květy a mohutnější trs. Snáší jakoukoli světovou stranu a pH půdy. Mrazuvzdornost byla zatím ověřená do -35°C. Je vhodná do venkovních nádob.

Poslední revize 22-08-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea paniculata 'Rensun' SUNDAE FRAISE®
Hydrangea paniculata 'Jane' LITTLE LIME­™
Hydrangea paniculata 'Bokraplume' MAGICAL™ FIRE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.