Eremurus stenophyllus

Eremurus stenophyllus
Eremurus stenophyllus
liliochvostec úzkolistý
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Liliochvostec se řadí k těm superatraktivním trvalkám, jež svou kompozicí pozvednou každou zahradu. Úzkolistý druh stenophyllus tvoří kolem 1m vysoké stonky, na jejichž konci se v první půlce léta otevírají jako klasy vypadající bohatá soukvětí složená ze sytě sírově žlutých květů. Listy jsou cca 30 cm vysoké, modrozelené, pouze asi 3cm široké, podlouhlé a vypadají jako tučnější listy juky. Po odkvětu brzy odumírají a hlíza odpočívá až do další sezóny.

Někdy se doporučuje hlízy po několika letech v půdě na podzim vyjmout a opatrně rozsadit, abyste nepolámali jejich výhony. Každopádně na jaře je nutné hlídat nové rašení, protože většinou přichází před pozdními mrazy a je velmi choulostivé, proto je nutné čerstvě narašené puky ještě zakrýt proti přízemním a pozdním mrazům, než se z nich vyvinou listy.

Liliochvostec potřebuje výborně vydrenážovanou zem promíchanou s pískem, aby mu neshnily kořeny. Zem by měla být dostatečně živná, aby květy byly bohaté a na zimu je dobré rostlinu zamulčovat. Umístěte jej na plné slunce a mimo nejsilnější vítr. U nás běžně mrazuvzdorný a údajně vydrží až -27°C.

Poslední revize 21-07-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Eremurus x isabellinus 'Cleopatra'
Kniphofia 'MINISTER VERSCHUUR'
Ligularia przewalskii
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.