Erysimum 'FRAGRANT SUNSHINE'

Erysimum
Erysimum 'FRAGRANT SUNSHINE'
trýzel
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:stříbrná a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Trýzel je dřevitá trvalka, která se botanicky řadí mezi polokeře, neboť tvoří přízemní, dřevnatou konstrukci podobnou levandulím. Odrůda Fragrant Sunshine pochází z odrůdy Bredon a byla vyšlechtěna Davidem Ralphem Tristramem v anglickém Sussexu v roce 1994.
Fragrant Sunshine roste jako kompaktní minikeřík s výrazně stříbřitě modrozelenými listy, z jejichž středu vyrůstají stonky s poměrně velkými, sytě žlutými a úžasně sladce, jako fialka voňavými květy od května do července. Pokud se vám již nelíbí dlouhý stonek s květy pouze na vrcholcích, můžete ji opatrně sestříhat a nabídne další kvetení z postranních výhonů. Neopadavé listy jsou podlouhle kopinaté, matné, podlouhle kopinaté a s barvou květů krásně ladí.

Trýzel miluje plné slunce a vyžaduje dobře propustnou, spíše chudší půdu zásadité (vápenité) nebo neutrální reakce. Pouze takto je schopný přečkat zimy zóny 6. Jinak je vhodný pouze do zóny 7 a vyšších. Po odkvětu rostlinu ostříhejte o polovinu, aby si vytvořila nové olistění, zhoustla a sama sebe tak byla schopná chránit v zimě. V zóně 6 ji chraňte chvojím. Mrazuvzdorná spolehlivě do -18°C, se zimní ochranou do cca -23°C ve výborně propustné půdě.

Poslední revize 20-05-2014
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Erysimum
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Erysimum
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Santolina chamaecyparissus
Erysimum 'BOWLES' MAUVE'
Artemisia 'POWIS CASTLE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.