Erysimum 'CONSTANT CHEER'

Erysimum
Erysimum 'CONSTANT CHEER'
trýzel
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ oranžová až růžová
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Constant Cheer je jedna z jarních odrůd trvalkového trýzele. Od teplých jarních dnů konce dubna či začátku května vykvétá množstvím oranžových květů, jež dozrávají do růžové až bledě purpurové barvy. Mají slabou ale příjemnou vůni. Jakmile začne kvést, je dobré jej mírně přihnojovat. Listy jsou úzce kopinaté až rozmarýnově podlouhlé, trávově zelené a v mírných zimách přezimují.

Po odkvětu doporučujeme celou rostlinu zastřihnout a nechat narašit nové větve s čerstvými listy, které ponesou základ pro nové kvetení v dalším roce. Trýzel se často používá i jako řezaná květina a abyste se nepřipravili příliš brzy o kvetou trvalku v zahradě, stonky uřízněte až v červnu, kdy má ještě dost poupat, ale už by další netvořila a ve váze vám vydrží poměrně dlouho.

Trýzel miluje plné slunce a dobře propustnou, spíše chudší půdu zásadité (vápenité) nebo neutrální reakce. Během silných zim je vhodné rostlinu přikrýt chvojím. Mrazuvzdorný do cca -24°C.

Poslední revize 29-04-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.