Aurinia saxatilis (Alyssum saxatile)

Aurinia saxatilis (Alyssum saxatile)
Aurinia saxatilis (Alyssum saxatile)
tařice skalní
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Tařice skalní je velmi otužilá a nenáročná skalnička vhodná nejenom do kamenných kompozic a zídek, ale krásně rozsvítí i okraje trvalkových záhonů. V polovině jara, většinou začátkem května, rozkvétají stonky s bohatými trsy drobných, zářivě žlutých květů na 3-4 týdny. Stonky jsou tenké a je s podivem, že dokáží tak bohatá květenství unést bez náznaku poléhání. Listy jsou podlouhle elipčité, zelené s nádechem modrozelené, matné a po odkvětu tvoří efektní půdní pokryv.

Tařice skalní není náročná na půdu. Spíše preferuje chudší zem a hlavně nepodmáčená stanoviště s dobrým odtokem vody – proto se jí tak daří ve škvírách mezi kameny, podél chodníčků a ve spárách zídek. Přesto jí udělá dobře, pokud jí po odkvětu mírně přihnojíte a lehce zastřihnete, aby zhoustla a i v létě dělala parádu. Mrazuvzdorná do cca -34°C. Vhodná i do venkovních nádob s dobrým odtokem (zem smíchat s jemnou kamenitou drtí).

Poslední revize 28-04-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.