Salix elaeagnos (salix rosmarinifolia) 'ANGUSTIFOLIA'

Salix elaeagnos (salix rosmarinifolia)
Salix elaeagnos (salix rosmarinifolia) 'ANGUSTIFOLIA'
vrba šedá úzkolistá, vrna rozmarýnolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled foto

Poddruh Angustifolia vrby šedé se vyznačuje o mnoho menším vzrůstem a elegantními, uzoučkými listy šťavnatě zelené barvy. Rozdíl oproti základnímu druhu je tak významný, že mnoho botaniků se přiklonilo k novému pojmenování salix rosmarinifoliavrba rozmarýnolistá, jako by se jednalo o samostatný druh.

Tuto vrbu lze považovat za zakrslou mezi všemi divoce rostoucími druhy. Její čárkovité, velmi úzké a podlouhlé listy jsou zespodu jemně ochmýřené, opadavé a na podzim žloutnou. Mladé větvičky mají načervenalý odstín. Rostlina roste přirozeně jako hustý, přitom vzdušný keř, který reaguje na sebemenší poryv větru, což jí dodává na živosti a podobnost s bambusy. Vypadá nádherně v přírodně laděných zahradách stejně jako nadýchaný doplněk moderních kompozic, které svou strukturou nápadně zjemní.

Roste středně rychle a snadno se pěstuje. Lze jakkoli stříhat, nejraději zjara před rašením. Vrba snáší jakékoli půdní podmínky kromě čistě písčitého podloží. Nevadí jí tuhá zem, ani zamokřená. Pěstujte ji v lehkém stínu či na plném slunci, kde bude potřebovat občasnou zálivku v horkých letních dnech, aby jí nezasychaly listy. Mrazuvzdorná do cca -34°C a je vhodná pro pěstování v nádobách, pokud ji budete zalévat.

Poslední revize 18-03-2014.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rhamnus frangula  'ASPLENIIFOLIA'
Fagus sylvatica 'MERCEDES'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.