Forsythia viridissima 'BRONXENSIS'

Forsythia viridissima
Forsythia viridissima 'BRONXENSIS'
zlatice nejzelenější
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled foto

Zlatice nejzelenější je překrásný nízký keř z Číny se záplavou atraktivních listů a prvosenkově žlutých květů zjara. Květy jsou drobné, zvonkovité a otevírají se většinou v dubnu. Po nich následují úzce kopinaté, při krajích výrazně pilovité listy měkce zelené barvy v takovém množství, že nejsou vidět větve. V mírných zimách rostlině zůstává velké procento olistění, které se obnovuje až s rašením nových poupat.

Roste středně rychle a hustě, bohatě se větví a nové větvičky zůstávají zelené až po dva roky. Přirůstá spíše do stran a často se používá jako nižší výplňová dřevina mezi vyšší keře nebo stromky s nízkými kmeny. Na první pohled málokoho napadne, že se dívá na zlatici. Možná právě proto se ji nebojí využívat i ambiciózní architekti tvořící luxusnější či exoticky laděná aranžmá.

Zlatice nejsou náročné na půdní typ. Porostou i v horší zemi a jsou tolerantní vůči vyschnutí i dočasnému přemokření půdy. Milují dostatek slunce. Pokud je potřebujete krátit, provádějte to co nejdříve po odkvětu. Kompaktní a zakrslé odrůdy řez nevyžadují. Jsou plně mrazuvzdorné do min. -29°C, ale zřejmě snesou i krátkodobý pokles níže.

Poslední revize 15-03-2014.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Forsythia x intermedia 'GOLDRAUSCH'
Forsythia x intermedia 'LYNWOOD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.