Sophora japonica 'PENDULA'

Sophora japonica
Sophora japonica 'PENDULA'
převislý jerlín japonský
VZRŮST nízký strom
 převislý/kaskádovitý
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Velmi prozíravý byl kdysi zahradní architekt, který obdařil Prahu skvostnými stromy jménem jerlín japonský a tím její centrum a okolí zvelebil nezapomenutelným skvostem. Tento vysoce dekorativní strom posloužil jako podnož pro roubovaný kultivar s převislou korunou Pendula, který si oproti svému rodiči dokáže najít místo i v malé zahradě. Čím že je tak výjimečný?

Samotný tvar převislých větví je v Evropě velmi populární. Mladé, lichozpeřené listy podobné akátu jsou jasně zelené a během zrání tmavnou do tmavě zelené a jsou velmi elegantní. Protože větve jerlínu dorůstají během celé sezóny, vždy budou konce zdobit mladé, jasně zbarvené listy. V dospělosti (po cca 15 letech) strom začíná kvést krémově bílými, motýlovitými květy uspořádanými v latách. Konce větví v našich podmínkách mohou vlivem pozdních mrazů, kdy rostlina již vyhnala mízu, omrznout. Stačí jej zastřihnout, jerlín pokaždé bohatě obrazí.

Doporučujeme sázet do míst chráněných před ostrými mrazivými větry, ale ne přímo k jižním zde, kde by narašil dříve. Snáší jakoukoli půdu vyjma zamokřené, po zakořenění výborně odolává i suchu. Nevadí mu městské a znečištěné ovzduší. Mrazuvzdorný do min. -29°C, pravděpodobně i více.

Poslední revize: 26-01-2009.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Styrax japonicus 'FRAGRANT FOUNTAIN'
Cercidiphyllum japonicum 'PENDULUM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.