Cercis canadensis 'RUBY FALLS'

Cercis canadensis
Cercis canadensis 'RUBY FALLS'
zmarlika kanadská
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zmarlika je velmi atraktivní nízký strom či rozložitý keř, většinou zavětvený již nízko nad zemí. Díky tvaru a barvě listů získal ještě jedno jméno - strom lásky. Listy zmarliky jsou totiž přesnou kopií srdce, které malujeme jako ikonu. Ještě neutichlo nadšení z její převislé formy Lavender TwistŸ a už je tu velice atraktivní nová odrůda, kde se podařilo zkřížit převislý habit Lavender TwistŸ a tmavé listy Forest Pansy. Vyšlechtili jej v roce 2009 v americké univerzitě North Carolina State University a patent č. PP22097 získal v roce 2009.

Ruby Falls je nízký opadavý stromek s převislými větvemi, které se roubují na různou výšku kmene a dál už rostou pouze směrem dolů a když je nezastřihnete, tak se budou po dotyku se zemí po ní plazit. Brzy zjara se objevují drobné, svítivě růžové květy na miniaturních stopkách přímo na dřevě a po nich následují okouzlující, cca 8x10 cm velké, srdčité listy sytě vínově fialové barvy. Jejich barva nebledne ani v létě, naopak vyžadují dostatek slunce, aby byly spolehlivě vybarvené. V polostínu mohou mít temně zelené odstíny. Stejně jako listy i větvičky jsou tmavé – mohou být tak tmavě vínové, že působí až černým dojmem. Nádherné je rovněž podzimní zbarvení listů, kde po odchodu vínové barvy se ukáží zářivé odstíny zlatožluté, oranžové a ohnivě šarlatové.

Roste středně rychle a zůstává poměrně kompaktní. Pokud ji chcete tvarovat, můžete buď zjara před rašením, nebo provést okamžitě po odkvětu nebo před ním zpětný řez (odstranit až 90% loňských větví) pro podporu bujného rašení a velkých listů. Nedoporučujeme řezat starší rostliny do silného dřeva - špatně ošetřené řezy mohou vést k infekcím a následnému odumření celé rostliny. Je nenáročná na půdu, ale potřebuje vlhkou, dobře odvodněnou zem. Potřebuje slunnou polohu, ale pokud je to možné, chraňte mladé rostliny před ostrým jarním sluncem a před vysušujícím zimním větrem. Nesnáší přesazování. Plně mrazuvzdorná do min. -24°C a očekává se ještě vyšší odolnost.

Poslední revize 20-02-2014; 04-03-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cercis canadensis 'LAVENDER TWIST'® ('Covey')
Cercis canadensis  'FOREST PANSY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.