Hydrangea arborescens BELLA ANNA™ (Piiha-I)

Hydrangea arborescens
Hydrangea arborescens BELLA ANNA™ (Piiha-I)
hortnezie stromečkovitá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-1m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Bella Anna™ je další úspěšnou růžově kvetoucí stromečkovitou hortenzií. V přibližně stejné době se to podařilo u odrůdy Invincibelle SpiritŸ a nyní je tu další, jen o stupeň sytější růžové barvy. Tato byla zařazena do hrdé a úspěšné série ENDLESS SUMMERŸ. Ve státě Georgia, USA, ji v roce 2008 vyšlechtil světoznámý botanik Michael Dirr a v roce 2010 získala patent č. PP21,227.

Bella Anna™ je velmi mrazuvzdorná hortenzie s kulatými květy sytě růžové barvy. Jsou střední velikosti a lze říci, že jejich šířka je rovnocenná s původní odrůdou Annabelle. Objevují se od poloviny července do konce léta, kdy tmavnou do zvláštního odstínu růžové s měděným nádechem. Opadavé listy jsou matné, středně zelené, široce oválné. Stonky jsou dostatečně pevné, aby udržely velká květenství, přesto na pohled nepůsobí mohutně a rostlina je až venkovsky rozevlátá, což jí dodává na půvabu.

Každoroční jarní řez o více jak polovinu výšky zajistí kompaktní a silné rostliny pro nadcházející sezónu. Bella Anna™ bude vypadat výborně vysazená samostatně nebo vhodně včleněná mezi vyšší keře či jehličnany, které obohatí o dlouhou dobu kvetení. Krásně se vyjímá i neformální živý plot z hortenzií. Pěstovat jí můžete v téměř jakékoli propustné a vlhčí zemi, přednostně výživné, ale hnojení není nutné. Potřebuje častější zálivku v horkých měsících. Snáší jakoukoli světovou stranu a pH půdy. Plně mrazuvzdorná min. do -40°C.

Poslední revize 11-02-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea arborescens 'Ncha1' PINK ANNABELLE®
Hydrangea arborescens 'Ncha3' RUBY ANNABELLE®
Hydrangea arborescens 'Kolpinbel' MAGICAL® PINKERBELL
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.