Chaenorhinum origanifolium 'DREAMCATCHER'

Chaenorhinum origanifolium
Chaenorhinum origanifolium 'DREAMCATCHER'
hledíček dobromyslolistý
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:fialová a bílá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Naprosto okouzlující je tato skalnička, která navíc nese tak hezké jméno: hledíček. Jedná se o polštářovitě rostoucí trvalku s drobnými listy, díky jejichž podobnosti s orgánem – dobromyslem získala i druhové jméno dobromyslolistý. Jsou malé, středně zelené a dalo by se říci, že jeden jako druhý – opravdu jsou téměř stejné co do velikosti i oválného tvaru. Odrůdové jméno Dreamcatcher (Lapač snů) pravděpodobně poukazuje na krásu, kterou kdysi Indiáni vytvářeli, když tyto drobné artefakty splétali a zdobili.

Již počátkem června se objevují první květy, jež jsou droboučké zmenšeniny květů hledíku ve světle fialové s čistě bílým hrdlem. A pokud vám nedělá problém se ohnout až k zemi, přivoňte si – nádherně sladce voní. Květové lodyhy jsou celkem vzpřímené a zatímco na vrcholech stále nakvétají nově se tvořící poupata, při zemi se lodyhy bohatě větví dál do stran, čímž brzy vytvoří efektní polštář. Kvetou až do začátku podzimu.

Hledíček je suchomilná rostlina z jižní a jihovýchodní Evropy a nesnáší zimní mokro. Pěstujte ji na vyvýšené skalce nebo v dobře vydrenážované zemi na plném slunci. Půda může být kyselá i zásaditá, je mu to jedno, přednostně chudší. Zjara ostříhejte a nechte znovu celou narašit. V suché půdě zvládne mrazy údajně až k -29°C.

Poslední revize 05-02-2014.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.