Deutzia x kalmiiflora

Deutzia x kalmiiflora
Deutzia x kalmiiflora
trojpuk mamotokvětý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:bílá a růžová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Trojpuk mamotokvětý je další v řadě bohatě kvetoucích trojpuků růžové barvy. Někdy se pojmenování kalmiiflora objevuje i jako jméno odrůdy, ale vzhledem k tomu, že vzešel z křížení druhů trojpuku načervenalého a trojpuku drobnokvětého, přikláníme se k hybridnímu označení trojpuk mamotokvětý.

Jeho květy opravdu připomínají něžné květy mamot. Jsou asi 2 cm široké, velmi světle růžové až bílé zevnitř a sytě růžové zvenčí stejně jako poupata. Vykvétají v polovině května přibližně na měsíc. Listy jsou opadavé, středně zelené, vejčité až oválně přišpičatělé, lehce pilovité při okrajích a mají červené řapíky a místy i žilky a okraje.

Tento trojpuk tvoří v prvním roce pouze částečně převislé větve, které se druhým rokem skloní do malebně přepadavého habitu a kvetou. Obzvlášť pěkně vypadají keře pěstované nad zídkou s větvemi volně svěšenými. Protože kvete na loňském dřevě, jakýkoli řez je nutné provádět okamžitě po odkvětu, aby stihl vytvořit pruty s poupaty. Odstřihávají se odkvetlé větve. Starším rostlinám se na spodních, silných větvích odlupuje kůra v tenkých slupkách, což vypadá krásně zejména v zimě, když je keř opadaný a zem je pokrytá čistým sněhem.

Trojpuk není náročný na půdní typ ani hnojení. Je to typický příklad odolné rostliny, jež dobře zvládá horší půdu, špatnou drenáž i nepříznivé klima. Přesto, nejlépe mu vyhovuje slunečné stanoviště a vlhčí půda, ale poroste i v polostínu. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 05-02-2014.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Deutzia x 'MONT ROSE'
Deutzia magnifica 'TOURBILLON ROUGE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.