Leucothoe keiskei 'Opstal50' BURNING LOVE®

Leucothoe keiskei 'Opstal50'
Leucothoe keiskei 'Opstal50' BURNING LOVE®
leukotoe
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Leukotoe jsou u nás novějším druhem, který si získává stále více obdivovatelů. Jedná se o nízké, stálezelené keře s tužšími listy a vyhovující mrazuvzdorností. Holandský šlechtitel Ron van Opstal už má na svém kontě několik rostlin, jako jsou leukotoe, pierisy a abélie. V roce 2013 představuje další odrůdu leukotoe s obchodním pojmenováním BURNING LOVE® (Hořící láska).

Leukotoe BURNING LOVE® se řadí do skupiny keiskei, což je druh s úzkými, výrazně kopinatými listy zakončenými nápadnou špičkou. Jsou neopadavé, kožovité, velmi lesklé, tmavě zelené, ale mění barvu: při rašení jsou zářivě červenohnědé až vínově červené, na podzim a v zimě tmavě vínové a zjara se vrací do původní tmavě zelené. Odrůda BURNING LOVE® našla své místo na trhu tak trochu na úkor starší odrůdy Royal Ruby, která je v růstu poněkud volnější a rozkladitější, kdežto BURNING LOVE® je velice kompaktní a úhledný keřík i bez stříhání. Ještě k jedné rostlině lze tuto odrůdu přirovnat – rododendronu Graziella.

Leukotoe ve svém přirozeném výskytu žijí v podrostu vysokých stromů, tedy v v prostředí od lehce rozptýleného světla až po těžký stín. Máme však vyzkoušeno, že v dobré půdě a s dostatkem vlhkosti dobře prosperují i na slunečných stanovištích. Rostou pomalu a velmi hustě.

Jedná se vřesovištní typ, což je důležité mít na paměti při přípravě výsadbového místa. Zem musí být prolehčená (například přidáním vláknitého substrátu, odpadové kůrové drtě apod.), kyselá (přidáním rašeliny) a dobře propustná (pokud máte jílovitou zem, nedělejte hlubokou jámu, ale široké a mělké lože). Přesto zem musí být neustále vlhká (nikoli mokrá), takže řádně zamlčujte. Je dobré jí čas od času dopřát vyvážené, pomalu rozpustné hnojivo nebo při blednutí jednorázovou výživu pro zeleň listů. Roste pomalu a není nutné jej stříhat. Výborně mrazuvzdorný do cca -27°C a je vhodný i pro pěstování ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 22-01-2014

VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Leucothoe keiskei 'ROYAL RUBY'
Leucothoe 'Zebenard' LOVITA
Leucothoe keiskei 'Opstal16' HALLOWEEN
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.