Campsis grandiflora

Campsis grandiflora
Campsis grandiflora
trubač velkokvětý - popínavý
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:lososová a žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Trubač velkokvětý je asi nejokázalejším druhem popínavého trubače. Je to čínský bratr severoamerického trubače kořenujícího, či spíše jeho sestra, neboť Campsis je latinsky ženského rodu. Asi proto je tak krásný (krásná).

Květy tohoto druhu jsou až 9 cm široké, lososově růžové se žlutým hrdlem. V našich podmínkách se při nedostatku slunce mohou květy vybarvit do o něco sytějšího odstínu lososově-oranžové barvy, proto mu najděte vyloženě osluněné stanoviště, klidně i úpal, aby si zachoval růžovější odstín, který jej činí ve výběru ostatních odrůd unikátním. Poupata tvoří hrozen, který nakvétá přibližně od poloviny prázdnin až do posledních teplých a slunečných dnů raného podzimu. Opadavé listy jsou lichozpeřené, tmavě zelené a lesklé, a jasně vybarveným květům dělají atraktivní pozadí.

Tato liána ve své domovině dokáže rychle obrůst ploty, zídky i pergoly. Přestože u nás roste pomaleji než ostatní trubače, doporučujeme jej každé jaro sestříhnout na 2-3 živé pupeny loňských větví, protože kvete pouze na koncích nových výhonů, tím pádem je žádoucí mít těch výhonů co nejvíce. Stříhejte jej až po mrazech – nejčastěji během dubna, na 2 až maximálně 3 páry pupenů na loňských větvích.

Zem má rád neutrální až mírně vápenitou, není tudíž vhodné je kombinovat s keři či stromy, které sázíte s rašelinou. Má dužnaté kořeny, které si poradí s dočasným nedostatkem závlahy, takže pozor na přelití, mohly by je napadnout plísně. Jakmile dobře zakoření, je zvyklý i na dlouhodobé sucho. Prodáváme POUZE ROUBOVANCE, které pokvetou již v roce prodeje. Mrazuvzdorný do cca -24°C, přesto jej nedoporučujeme na výrazně větrná stanoviště v chladnějších regionech a do horských poloh.

Poslední revize 14-01-2009; 13-08-2011
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Campsis grandiflora výška 40-60 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Campsis grandiflora výška 40-60 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Campsis grandiflora výška 175-200 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Campsis x tagliabuana ('Takarazuka Yellow') SUMMER JAZZ™ GOLD
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.