Campsis

Campsis
Campsis
trubače
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 2.5-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled foto

Abyste se v záplavě našich trubačů vyznali, nabízíme rozlišení jejich atributů podle druhu, mrazuvzdornosti, velikosti a barvy květu:

1. Campsis radicans – základní druh nejotužilejšího trubače s podlouhlými červenými květy, dlouhé a tenké výhony, vnější barva trubek je většinou oranžová, poupata jsou ve shluku, kde se neustále tvoří a vykvétají nové květy.

2. Campsis radicans „Flava“ – zlatožlutá varianta předchozího s jasně zelenými listy a rovněž dlouhými výhony, vnější barva trubek je zlatožlutá, žlutá poupata se tvoří ve shluku, kvete o pár týdnů později, velmi mrazuvzdorná.

3. Campsis radicans „Flamenco“ – šlechtěná odrůda základního otužilého trubače s oranžově-červenými květy, dlouhé a tenké výhony, vnější barva trubek je většinou jasně červená, poupata jsou ve shluku, kde se neustále tvoří a vykvétají nové květy.

4. Campsis grandiflora – základní druh jižnějšího trubače velkokvětého s obrovskými růžovými květy (až 7-10 cm na šířku), hrdlo světle žluté, vnější barva trubek je žluto-oranžová, poupata tvoří neustále se prodlužující hrozen, u nás přezimuje jen u zdi vytápěného domu na jižní straně.

5. Campsis x tagliabuana „Madame Galen“ – toto je kříženec mezi c.radicans a c.grandiflora, takže má červené květy jako radicans i jeho otužilost, ale velikost květů je větší a přírůstky jsou silné a ne tak dlouhé, vnější barva trubek je spíše červená, poupata tvoří hrozen, velmi otužilá.


6. Campsis x tagliabuana „Indian Summer“ – rovněž kříženec mezi radicans a grandiflora, květy jsou jasně oranžové stejně jako vnější barva trubek, poupata tvoří hrozen, velmi mrazuvzdorná.


7. Campsis grandiflora „Morning Calm“ – šlechtěná verze grandiflory s vyšší odolností mrazu, květy obrovské, korálově červené až oranžové, hrdlo s nádechem do žluta, vnější barva trubek je bledě oranžová, poupata vyrůstají v neustále dorůstajícím hroznu. Tento kultivar je patentován v USA a do Evropy se nedováží.


Poznámka: sytost barev, odstín hrdla i vnější barva trumpet se může lišit podle půdních podmínek a oslunění.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.