Leucanthemum 'SNOWDRIFT'

Leucanthemum
Leucanthemum 'SNOWDRIFT'
kopretina
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová až bílá až žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kopretiny jsou tak jednoduché a přitom geniálně elegantní trvalky, že žádná kvetoucí zahrada by neměla být bez některé z mnoha dostupných odrůd, ať už se jedná o městskou zahradu nebo venkovskou. A právě příznivci venkovských zahrádek, tedy někteří, mají pifku na plnokvěté a jinak zajímavé květiny, že prý jsou přešlechtěné a nezapadají do tradičních kompozic luční květeny. Rozumím tomu, že polní květiny dost dobře nelze kombinovat se zahradními hybridy do rustikálně laděných zahrad, ale na druhou stranu třeba plnokvětost často není dílem šlechtitele ale přírody samotné, když některá rostlina zmutuje a vytvoří květ diametrálně odlišný od původního druhu. Jako se tomu stalo v případě této plnokvěté kopretiny s názvem Snowdrift (Sněhová závěj).

Snowdrift je poloplná verze známé kopretiny, jejíž okvětní plátky jsou navíc zajímavě rozstříhané do tenoučkých paprsků a dodávají květu na objemu. Jejich barva je krémově bílá přecházející ve žlutou směrem ke žlutému středu. Stonky mají kolem 40 cm na výšku a většinou nemají problém s deštěm ani s větrem. Velmi efektní jsou listy. Tmavě zelené, mírně lesklé, široce kopinaté s nápadně pilovitým okrajem a tvoří úhledný, bohatý trs u země. Listy podél stonků jsou drobné a nestojí za zmínku. Kopretina Snowdrift kvete od poloviny prázdnin do posledních teplých a slunečných dnů podzimu.

Kopretina nemá zvláštní nároky na půdu, ale nejzdravější a bohatě kvetoucí bude ve středně živné, dobře propustné ale rovnoměrně vlhké půdě. V mokré zemi jí mohou shnít kořeny. Plně mrazuvzdorná do cca -30°C.

Poslední revize 22-12-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Leucanthemum 'WIRRAL SUPREME'
Leucanthemum maximum 'FREAK'®
Leucanthemum  Ooh La™ 'LASPIDER'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.