Rosa 'KNIRPS'®

Rosa
Rosa 'KNIRPS'®
růže stromková Kordes
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - listopad
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Růže KNIRPS® dělá čest jménu svému druhu = mnohokvětá růže (floribunda). Patří k těm nejbohatěji kvetoucím polyantkám od firmy Kordes a byla představena v roce 1997. Už v červnu se objevují první poupata, jež se otevírají do menších, plných, sytě růžových květů v několika vlnách až do prvních silných mrazů. Listy jsou rovněž drobné, sytě zelené, lesklé a hlavně velice zdravé – za celou sezónu tato růže nechytne jedinkrát čerň či padlí. Pokud ji několikrát v sezóně dopřejete kvalitní hnojivo na podporu kvetení, budete mít květy neustále i v období mezi hlavními vlnami kvetení. Byla oceněna ADR v roce 2004, získala zlatou medaili v Baden-Badenu, stříbrnou v Adelaide a čestá uznání v Paříži a Orleans.

Výšku rostliny určuje výška kmene, na kterou je naroubovaná korunka, protože nové větve se pod tíhou mnoha květů mírně svěsí, čímž vytvoří bohatě kvetoucí klobouk s mírně převislými větvemi.

Pěstování: Vysaďte ji do stejné úrovně jako je nyní v květináči a dobře zalijte. Kmínek doporučujeme upevnit k opoře. Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce.

Stříhání: Tento typ růží není potřeba stříhat, přesto doporučujeme zjara korunku zakrátit, aby zahoustla a měla pevnější kostru.

Poslední revize: 16-09-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa 'KORpurlig' PURPLE RAIN®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.