Solidago 'LAURIN'

Solidago
Solidago 'LAURIN'
zakrslý zlatobýl
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ srpen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Jestli se vám při jménu zlatobýl vybaví ta všudypřítomná a poněkud invazní vysoká trvalka se sytě žlutými květy, okamžitě na ni zapomeňte. Podařilo se? Že ne? Aha, ono je to jako s tím ‚Nesmíš myslet na růžového slona, nesmíš myslet na růžového slona … Na co myslíš? – No samozřejmě že na růžového slona!‘ Tak jinak. Zlatobýl je krásná rostlina, ale původní druh z naší přírody je opravdu všude. Proto se šlechtitelé snaží získat odrůdy, které jsou vychované a dělají jen to, co po nich chceme. A Laurin je právě jeden z těch hodných chlapců, jak z nedělní školy.

Zlatobýl Laurin je zakrslá trvalka, která dorůstá pouze něco mezi 30 a 40 centimetry a nabídne velmi bohatě větvené rostliny, jež se v pozdním létě zdobí svítivě zlatožlutými vrcholovými latami drobných květů. Květy netvoří semena, takže se kolem sebe nerozsévá a množí se pouze houstnutím trsu. Listy jsou úzké, podélně kopinaté, středně zelené. Stonky jsou pevné a je jich tolik, že rostlina spíše připomíná malý keříček. Zpestří okraje trvalkových záhonů a bude vypadat úžasně i ve skalce obsypaný kamínky. Svou zářivou barvou květů rozsvítí i skupiny nekvetoucích keřů.

Zlatobýl je nenáročný na půdní typ. Poroste i v jílovité zemi. Nejlépe se mu daří ve středně živné, nevysychavé půdě na plném slunci. Jakmile zakoření, dobře zvládá občasné přísušky, aniž by byl choulostivý na padlí či jiné neduhy. Mrazuvzdorný do min. -30°C, pravděpodobně snese ještě o něco silnější mráz. Vhodný i do venkovních kontejnerů.

Poslední revize 09-09-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Solidaster luteus 'LEMORE'
Solidago 'GOLDEN DWARF'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.