Gaillardia aristata 'Granretip' SUNBURST™ Red With Yellow Tip

Gaillardia aristata 'Granretip'
Gaillardia aristata 'Granretip' SUNBURST™ Red With Yellow Tip
kokarda osinatá
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:červená a žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Pokud existuje trvalkové nebe, určitě tam kvetou kokardy … Toto je totiž tak krásná trvalka, že je nemožné ji opominout, pokud tvoříte trvalkový záhon, který má v létě svítit jako sluníčko.

Kokardová řada SUNBURST™ již čítá několik úspěšných odrůd nižšího vzrůstu. Red With Yellow Tip je co do výšky zatím nejmenší, jakou jsme potkali, přičemž si zachovává velikost květů. Ty jsou nápadně vybarvené do sytě červené barvy se žlutými konci okvětních plátků. Vyrůstají na kraťoučkých stoncích, že pouze zakryjí listy a vytvoří úhledný bochánek zářivých květů. Listy jsou sytě zelené, podlouhlé.

Kokarda rychle reaguje na půdní podmínky, takže snadno poznáte, jestli je rostlina v kondici = neustále kvete, má tmavé listy a je bujná, nebo jestli potřebuje dohnojit = nabídne pouze hlavní vlnu květů, listy zasychají a chytají plísně. V takovém případě použijte hnojiva na podporu kvetení a růstu. Většinou ale hnojení nepotřebuje.

Kokarda miluje plné slunce a dobře propustnou půdu. Kvete spolehlivě od začátku léta až do raného podzimu. Doporučujeme otrhávat odkvetlé hlavičky. Kokarda je spíše suchomilná rostlina a v tuhých půdách zadržujících vodu poroste dobře v sezóně, ale v zimě pravděpodobně shnije. V propustných půdách a skalkách vydrží mráz až do cca -29°C.

Poslední revize 02-09-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Gaillardia 'KOBOLD'
Gaillardia 'ARIZONA RED SHADES'
Gaillardia 'SpinTop ORANGE HALO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.