Echinacea purpurea 'GREEN JEWEL'®

Echinacea purpurea
Echinacea purpurea 'GREEN JEWEL'®
třapatka nachová
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ světle zelená až zelená
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Holanďan Petrus Hendricus Oudolf z města Hummelo má na svém kontě už 3 krásné třapatky: Vintage Wine, Fatal Attraction a Virgin. V roce 2006 nechal patentovat svou v pořadí čtvrtou krasavici nazvanou Green Jewel®, jež vzešla jako náhodná mutace základního druhu. Patent pod číslem PP18678 byl vystaven v roce 2008 a rok nato byla rostlina představena veřejnosti. Okamžitý úspěch a obdivné vzdechy potvrdily jedno: Green Jewel® je prostě fascinující.

Green Jewel® (Zelený drahokam) je třapatka snoubící v sobě okázalou krásu i cudnou eleganci. Jedná se o přibližně 60-70 cm dorůstající trvalku s pevnými stonky, jež nevyžadují oporu a na jejichž vrcholech začátkem léta vykvétají velké květy světle zelené barvy s tmavě zelenými, mírně vypouklými středy. Konce paprsků okvětních plátků jsou lehce vytočené vzhůru. Barevná hra několika odstínů zelené přímo v květu je natolik neobvyklá, že i méně nadšeného pěstitele přiměje se zastavit a pozorně si ji prohlédnout, neboť něco takového se vidí málo. Kvete až 3 měsíce a tvoří bohatý, kompaktní trs s mnoha květovými stonky.

Středové tyčinky schovávají nektar tolik vyhledávaný motýly a čmeláky. Otrhávání odkvetlých květů prodlouží kvetení stejně jako občasné hnojení přípravku na podporu tvorby květů. Listy jsou kopinaté, mírně lesklé, tmavě zelené a vyrůstají podél stonků vzhůru. Stonky jsou velice pevné a odolávají nárazovým dešťům i větru.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 25-08-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea purpurea 'GREEN TWISTER'
Echinacea 'Ifecsswp' SUNSEEKERS WHITE PERFECTION®
Echinacea 'Ipecssag' SUNSEEKERS APPLE GREEN
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.