Hydrangea macrophylla 'BLAUMEISE'

Hydrangea macrophylla
Hydrangea macrophylla 'BLAUMEISE'
hortenzie velkolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ blankytně modrá až inkoustově modrá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Hortenzie Blaumeise patří do nové řady velkolistých hortenzií TELLER, které byly vyšlechtěny ve Švýcarsku. Tato odrůda patří k těm nejspolehlivějším co do sytosti barvy květů. Od poloviny léta tvoří obzvláště nápadná, téměř plochá květenství složená z droboučkých, blankytně modrých, fertilních kvítků uprostřed, obklopených několika velkými, sterilními květy sytě inkoustově modré až modrofialové barvy.

Opadavé listy jsou velké, sytě zelené, široce elipčité a výrazně pilovité při okrajích. Blaumeise roste vzpřímeně a má pevné stonky. Kvete na výhonech, které vzešly z loňského dřeva, není proto dobré ji stříhat – připravili byste se o kvetení.

Barva květů závisí na pH půdy. Aby se zachovala sytá modř, je potřeba půdu radikálně přikyselit (substrát musí mít velmi nízké pH). V zásadité zemi bude mírně fialovět a ve vápenité může nabírat až růžové odstíny. Hortenzie se pěstují ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Jakmile zakoření, už nebývají tak choulostivé na občasné vysušení. Nejlépe jim vyhovuje polostín nebo stín. Na přímém slunci jim brzy vybledne sytá barva květů. Umístěte je tak, aby na holé větve v zimě nesvítilo slunce. Vydatně zamulčujte pro zachování vláhy během sezóny a jako ochranu před holomrazy v zimě. Blaumeise je dobře mrazuvzdorná do cca -25°C a zvládne i krátkodobý výkyv o něco níže, ale silný mráz jí může připravit o poupata na další sezónu.

Poslední revize 20-08-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea macrophylla 'BELA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.