Hydrangea quercifolia 'LITTLE HONEY'

Hydrangea quercifolia
Hydrangea quercifolia 'LITTLE HONEY'
hortenzie dubolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hortenzie dubolistá patří k vyhledávaným kvetoucím rostlinám, neboť nabídne mnoho krásných atributů najednou: nezvykle tvarované listy, bohaté kvetení a atraktivní podzimní zbarvení listů. Pochází z jihovýchodní části USA a na světě je již mnoho odrůd lišících se tvarem listů, stavbou keře i velikostí květu.

Little Honey je novinková dubolistá hortenzie, jež byla objevena náhodně jako ojedinělá mutace jedné větvičky na odrůdě ‚Pee Wee‘ v americké Olympii ve státě Washington v roce 1999. Zdobí ji svítivě zlatožluté až žlutozelené, velké listy s hlubokým vykrajováním, podobné dubovým listům. Na podzim, než opadají, se mění do šarlatově červené, přičemž si ponechávají zlatavý podtón.

V létě se tvoří typická latnatá květenství, spíše horizontální až mírně převislá, složená z bílých květů, měnících se na růžovou až purpurovou ke konci léta. Little Honey roste pomalu a netvoří vysoký keř. Její větvičky i růst jsou slabší než na rodičovském druhu, doporučujeme ji v mládí zjara zastřihnout, aby se pěkně zavětvila a měla pevnou kostru. Silné rostliny se ale tvarují či stříhají až po odkvětu (v červenci), aby si rostlina vytvořila dostatečně vyzrálé větvičky, které pokvetou v dalším roce. Little Honey je patentována pod č. PP15477 z roku 2003 a její množení podléhá licenci.

Hortenzie dubolistá pochází z vlhkých míst v přírodě, často roste poblíž vodních toků, kde její kořeny mohou být dočasně podmáčené. Pěstujte ji proto v rovnoměrně vlhké zemi, která bude přiměřeně živná. Dobře zvládá vysazení v těžkých půdách, kde poroste pomaleji. Ve vlhké zemi zvládne i plné slunce, ale pokud by jí zasychaly konce listů, raději jí přemístěte do polostínu. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize: 24-06-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea quercifolia
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.