Leucothoe fontanesiana 'MAKIJAZ'PBR

Leucothoe fontanesiana
Leucothoe fontanesiana 'MAKIJAZ'PBR
leukotoe
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:bílá a zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Velmi zajímavý a okrasný druh leukotoe patří do vřesovištní rodiny, kam náleží např. rododendrony či azalky a kalmie. Jedná se u nás o relativně novou rostlinu, která si svými nádherně vybarvenými listy a hlavně dobrou odolností vůči mrazům získává čím dál více příznivců.

Makijaz je nová odrůda leukotoe, kterou vyšlechtil Michal Kalunzinsky z Polska. Jedná se o nízký, stálezelený keř s atraktivně vybarvenými, kopinatými listy do špičky, jež jsou obdobou starší odrůdy Rainbow, ale na rozdíl od ní netrpí na listové choroby. Jsou nepravidelně mramorované bílou a zelenou barvou a na podzim přibývá ještě sytě růžová až vínově purpurová barva, která se objevuje zjara i na nových výhonech. Keř roste hustě s množstvím výhonů, jimiž se dokonale zaplní. Od poloviny jara kvete drobnými kvítky, které rostlinu vysilují, proto doporučujeme odkvetlé větvičky po odkvětu ostříhat. Makijaz je odrůda chráněná evropským patentem EU 30742.

Leukotoe se u nás díky svému nízkému růstu a bohatému větvení a olistění používá hojně jako půdopokryvná dřevina pod vyšší keře či stromy, nebo do společenství vřesovištních rostlin, protože vyžaduje stejný typ půdy: lehkou, kyselou, rovnoměrně vlhkou ale nepodmáčenou, a dostatečně živnou. Můžete jej pěstovat i ve větším venkovním květináči bez podmisky, pokud jej nenecháte vyschnout. Mrazuvzdorné do cca -27°C.

Poslední revize 28-03-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Leucothoe fontanesiana 'MAKIJAZ'<sup>PBR</sup> výška 15-25 cm, šířka 20-30 cm
STANDARD
ZIMNÍ SKLAD POŠTOU


Podobné rostliny
Leucothoe fontanesiana  'RAINBOW'
Leucothoe fontanesiana 'Howw' WHITEWATER&reg;
Leucothoe 'Rant01' FIRESTAR&#174;
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.