Morus alba 'PENDULA'

Morus alba
Morus alba 'PENDULA'
převislá moruše bílá
VZRŮST nízký strom
 převislý/kaskádovitý
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Ovoce
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Moruše bílá a její odrůda Pendula je jedním z nejžádanějších stromů s převislou korunou. Není divu, neboť kromě krásy nabídne i jedlé, velmi chutné plody a navíc je výškově omezená, čímž se vejde do téměř každé zahrady. Její opadavé listy jsou většinou srdčité, při krajích zoubkaté, sytě zelené, až 15 cm dlouhé a lesklé. Před opadáním se mění na žlutou. Patří do stejné čeledi jako fíkovník, což se na některých listech projeví tvorbou nepravidelně hlubokých laloků.

Od poloviny léta dozrávají podlouhlé plody podobné protáhlým ostružinám, které při úplném dozrání jsou černé a lesklé a jdou snadno utrhnout. Někteří pěstitelé v době zrání položí pod strom plachtu, aby ovoce padalo přímo na ni a nemuseli jej hledat v trávě. Jejich chuť je příjemně sladká s jemně pikantní ostrostí vitamínu C. Nelze je skladovat, brzy se kazí. Ale je možné je dále zpracovat na marmelády, šťávy, kompoty nebo čerstvé do dezertů, jimž dodají na originalitě. Lze je i sušit a tehdy se jejich chuť zvýrazní – sušené se používají namísto rozinek. Rostlina je samosprašná = ke tvorbě plodů nepotřebuje opylovače.

Moruše bílá je výborně mrazuvzdorná a pro nejlepší plody ji doporučujeme pěstovat na co nejslunnějším stanovišti. Její větve jsou přísně převislé jako u smuteční vrby a při každoročním zpětném řezu (na cca čtvrtinu délky loňských větví) vytvoří velmi dlouhé nové větve, jimiž se brzy dotkne země. Řez by se měl odehrávat v zimních měsících, aby nevytékala míza. Půda může být mírně kyselá až mírně alkalická, v každém případě propustná a raději mírně vlhká ale nikdy mokrá nebo těžká. Dobře snáší znečištěné ovzduší. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 27-03-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Morus alba výška kmene 200-220 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Morus alba výška kmene 200-220 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Morus + ODRÙDY
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.